4. 3. 2021

Už jedeme v Jiníně

Dopoledne v Jiníně celé propršelo…

Technickou přejímkou třetího dílu seriálu PAP OIL CUP 2007 v jihočeském Jiníně (poblíž Strakonic) prošlo včera a dnes celkem 124 jezdců z České republiky, Slovenska a Rakouska. Z předních jezdců šampionátu chyběl pouze loňský mezinárodní mistr České republiky třídy Veterán František Hrobský, který stále ještě není fit po nepříjemném pádu v Lokti.

V duchu stabilního časového harmonogramu zahájily dnešní program volné tréninkové jízdy, na které navázala kvalifikace. Průběh dopoledního pořadu provází drobný déšť, všichni však doufají v opakování povětrnostní situace ze včerejška, kdy nad krásný motokrosovým areálem v Jiníně svítilo sluníčko.

Dopolední kvalifikační trénink třídy 125ccm-MX2 patřil favorizovaným jezdcům. Nejlepšího času dosáhl lídr průběžného pořadí Smola, za ním se seřadili Sukup, Smítka (před týdnem na sebe upozornil jedenáctým místem v závodě mistrovství světa), Slovák Bučenec a Votroubek. Desítku nejrychlejších doplnili Michalec, Spaček, Paul, Slovák Šimko a Korovjak. Nedařilo se příliš Soldátovi (12. místo), Martinu Kuklíkovi (13. místo) a Jiřímu Jankovskému (15. místo), za očekáváním zůstal Dokoupil, který zajel až 21. čas.

V kvalifikaci třídy OPEN potvrdil momentální dobrou formu Žerava, druhý byl vedoucí jezdec průběžné kvalifikace Michek, na dalších pozicích se umístili Kulhavý, Čepelák, Kadleček, Čadek, Bartoš, Zaremba (po pádu v Lokti už je v pořádku), Brabec a Kučírek. Třetí z Jihočechů ve startovní listině Blábolil absolvoval 20. čas.

Ve třídě Veterán za nejrychlejším Posledním překvapil 2. místem Kovář, třetí příčkou potvrdil úspěch z Lokte Krč. Na čtvrtém až desátem místě zaznamenal chronometr pořadí Heinrich, Špaček, Dokoupil, Jiří Hrobský, Buřival, Velký, Krajčovič.

O zpestření dnešního pobytu diváků v jinínském motokrosovém areálu se stará také Výletní stan Českého rozhlasu – Radiožurnálu. Návštěvníci stanu mohou nahlédnout pod pokličku rozhlasového vysílání a dozvědět se spoustu dalších zajímavostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

envelopecartphone-handsetmap-marker