4. 3. 2021

Sportovní centrum mládeže AČR Jinín

V roce 1999 vznesl Motokros a enduro klubu Jinín v AČR na základě své práce s mládeží ve spolupráci s Vyšší střední a Průmyslovou školou Strakonice požadavek na vytvoření Sportovního centra mládeže AČR Jinín s jezdeckým zázemím v motokrosovém areálu Jinín a se zázemím pro fyzickou přípravu a rehabilitaci, případně pro studium na Vyšší střední a Průmyslové škole Strakonice včetně možnosti využití ubytování v jejím Domově mládeže.

Na základě jednání na MŠMT navštívil náměstek ministra motokrosový areál Jinín a Vyšší střední a Průmyslovou školu Strakonice a dospěl k závěru, že jde o dobrou kombinaci sportovní přípravy a školní výuky. V roce 2000 rozhodlo MŠMT, že při Autoklubu České republiky budou ustaveny sportovní centra mládeže jako první v motoristickém sportu. Byl schválen návrh na vytvoření SCM Jinín pro motokros, enduro a trial.
Činnost Sportovního centra mládeže AČR Jinín byla zahájena 7.8.2000 a první výběr sportovců byl proveden 31.8.2000. Výběr jezdců je prováděn na základě návrhů Svazu motokrosu, Svazu endura a Svazu trialu a není omezován žádnou příslušností k AČR, ÚAMK at

Mezi jezdce, kteří jsou členy nebo bývalými členy SCM Jinín a nyní úspěšně pokračují ve své motokrosové kariéře, patří například Filip Neugebauer, Martin Michek, Václav Kovář, František Smola, Martin Finěk nebo Petr Smítka.

SCM Jinín má k dispozici kvalifikované trenéry pro fyzickou a jezdeckou přípravu a odborné zdravotní zabezpečení. Z trenérů, se kterými SCM spolupracuje nebo v minulosti spolupracovalo, můžeme jmenovat např. Mgr. Petra Wágnera, Mgr. Tomáše Dunovského, Arnošta Zemena ml., Petra Kováře, Miroslava Kučírka nebo Jiřího Čepeláka.

Akademie FIM – SCM si svojí odborností a výsledky práce s mladými sportovci získala záhy renomé nejen na domácí motocyklové scéně, ale i u Mezinárodní motocyklové federace. FIM vybrala toto centrum jako svoji základnu v České republice pro přenos nejnovějších poznatků v oblasti přípravy a tréninku mezi největší naděje motokrosu.

SCM Jinín se stala na jeden víkend (9. – 10.11.2002) světovým tréninkovým centrem a základnou pro přípravu největších motokrosových nadějí z celého světa, kteří byli pod patronací FIM pozváni do Jinína na soutředění pod vedením vrcholného specialisty pro přípravu talentů, bývalého vynikajícího jezdce MS Leona Giesberse.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

envelopecartphone-handsetmap-marker